Yayla yolları genelde sisli olur. Bu sisin içinde seyehat etmek her açıdan güzeldir. Arabanın camını açtığınızda yüzünüze su zerreleri temas eder ferahlarsınız.

Virajları dönmek daha heyecanlı olur, Bazı yerlerde sis azalınca daha uzağı görüp hedefe yaklaştığınız sanırsınız, sonra ansızın bastıran sis size ; ”daha gidecek yolun var” der.  Her an tepenizden bir bir yırtıcı kuş süzülüp tüm endamıyla size hava atar. Biraz yaklaşıp daha yakında görmek istersiniz sisin içinde kaybolur gider. Ve ya bir tavşan önünüze düşer ve siz durana kadar kaçar, durunca da yoldan çıkıp gideceğine önce arkasına dönüp size; ” sen yokken de ben buralardayım” der ve  öyle gider. Sisin içinde en az çiçekler dikkat çeker, bu çiçekler hem çok küçük olur hem de çok güzel, biraz da naiftirler, elde değil de toprak da durmak isterler.

Çok susarsanız sisin içinde beliren bir çeşme imdadınıza yetişir, onu gördüğünüzde çok beklemenize gerek yoktur, 10 metre sonra susuzluğunuzu giderirsiniz. Zaman zaman sis aralanır, zaten çok yüksekte olduğunuz için güneş sizi hemen yakar, sis yorgan olup üstünüzü örtsün diye dua edersiniz yaratıcısına. Sis olunca çise olur, çise olunca da mantar bol olur. Ama sonrasında her zaman güneş olması gerekir.

Yayla yolu hayat gibidir. Yaylaya ulaşmak istiyorsan, güneşli de olsa gitmek gerekir sisli de…

 

Sisli yayla yolları

 

 

Cami Boğazı Mevkii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.